FreshMail e-mail marketing free online marketing software

 

Nikaragua – informacje praktyczne i ciekawostki podróżnicze


 

Kraj plaż, przejrzystej wody, tropikalnych lasów i prażącego słońca; miejsce idealne na wakacyjny relaks na łonie natury. Nikaragua dostarcza wiele atrakcji turystom spragnionym wypoczynku na lazurowych wybrzeżach i piaszczystych plażach, w cieniu tropikalnych lasów, u podnóży majestatycznych wulkanów. Marzy Ci się taka wyprawa? Przeczytaj garść praktycznych wiadomości. Nikaragua – informacje turystyczne.

Nikaragua – turystyka tropikalna, ale czy ekstremalna?

Nikaragua leży w Ameryce Środkowej między Kostaryką a Hondurasem. Otoczona jest Oceanem Spokojnym oraz wodami Morza karaibskiego. Warto zaplanować wyprawę do Nikaragui w połączeniu z wyjazdem do Kostaryki, tak jak my to zrobiliśmy w swoich planach wyjazdowych. Co warto wiedzieć o Kostaryce?

Najlepszym sposobem spędzania czasu jest turystyka wysokogórska, obserwacje wulkanów, plażowanie i korzystanie ze wszystkich wodnych atrakcji: nurkowanie, sporty wodne czy łowienie ryb. Koniecznie trzeba bliżej zapoznać się z tamtejszą kulturą, sztuką, historią i rzemiosłem, które są tak odmienne od naszych, że aż egzotyczne.

 

 

 

Nikaragua – informacje praktyczne i kiedy jechać

Nikaragua ma wilgotny i gorący klimat równikowy ze średnimi temperaturami przekraczającymi 25°C. W głąb kraju i na wyżej położonych terenach średnia temperatura jest niższa o około 10°C. Na zachodzie kraju rośnie sawanna, natomiast na wschodzie piękne, bogate i wilgotne lasy równikowe, i tam też występują obfite opady przez cały rok. Nikaragua jest też narażona na huragany. Na pytanie, kiedy jechać do Nikaragui, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a przez cały rok jest tam mniej więcej podobny klimat. My preferujemy czas, gdy w Polsce jest zimno i szaro-buro. Sprawdź terminy wyjazdu do Kostaryki i Nikaragui z Solistami.

 

Nikaragua wiza

Podobnie jak do Kostaryki, dla obywateli Polski nie ma obowiązku wizowego na pobyt do 90 dni. Trzeba mieć natomiast ważny paszport, a w przypadku posiadania obywatelstwa innego niż Polskie, należy sprawdzić warunki wjazdu na teren państwa Nikaragua. Wiza będzie też konieczna, jeśli planujesz pobyt dłuższy niż 3 miesiące.

 

 

Nikaragua waluta

Obowiązującą walutą w Nikaragui jest Cordoba (NIO). 1 dolar amerykański USD to ok. 28 NIO / 1 PLN to ok. 8.59 NIO. Można płacić tamtejszą walutą lub dolarami. Czy w Nikaragui jest drogo? Na szczęście kraj ten należy do tanich, a ceny w Nikaragui potrafią pozytywnie zaskoczyć (w przeciwieństwie do sąsiadującej Kostaryki, gdzie ceny są iście turystyczne).

Nikaragua ceny

Koszty życia turystycznego w Nikaragui są niskie, chociaż – tak jak wszędzie – mocno zróżnicowane i zależą od tego, czy zdecydujemy się na podróż po kosztach, czy w pełnym luksusie, korzystając z wszystkich udogodnień.

Nikaragua – ceny przykładowe (uśrednione):

 • Posiłek w taniej restauracji 5.80 USD

 • Posiłek dla 2 osób, restauracja klasy średniej 3 dania 22 USD

 • Chleb 1.60 USD

 • 1,5 l wody 0,92 USD

 • Paczka papierosów (Marlboro) 3.00 USD

 • Lokalne piwo 0,5 USD

 • Bilet autobusowy 0,45 USD

 • Benzyna (1 litr) 1.00 USD

 • Nocleg na campingu ok. 3 USD

 • Nocleg w dormitorium 5-7$ dormitorium

 • Pokój 2-osobowy z łazienką 15$

Nikaragua – turystyka. Co zobaczyć? 

Oprócz rajskich plaż, ciepłych wód i tropikalnych lasów warto odwiedzić:

 • Managua, czyli stolica Nikaragui. Atrakcje: Katedra Antigua, Teatr Narodowy i Pałac Narodowy, fontanna na rondzie Ruben Darío Rotonda, pomnik rewolucjonisty Augusto César Sandino oraz stadion sportowy „Estadio Nacional Dennis Martínez”.

 • Matagalpa. Główne atrakcje: Katedra Świętego Piotra, kościół San Jose i Molaguina, lokalne Muzeum Kawy, kaplica El Ateneo w Pałacu Episkopatu.

 • San Juan Del Sur – miejsce idealne dla miłośników sportów wodnych. Znajduje się tutaj latarnia morska obok Fortu Williama Walkera.

 • Leon – miasto wypadowe na wycieczkę do wulkanów Telica i Cerro Negro oraz na pobliskie rajskie plaże Poneloya, Penitas i wyspę Juan Venado.

 • Masaya – ośrodek handlowy, gdzie można kupić piękne wyroby artystyczne z całego regionu Ameryki Środkowej. Warto wybrać się nad jezioro Masaya, z którego widać aktywny wulkan.

 • El Castillo – słynie z fortu obronnego położonego nad rzeką San Juan przy granicy z Kostaryką.

 • Granada – ważny port nad jeziorem Nikaragua. W mieście znajdują się liczne zabytki: kościół San Francisco z XVI wieku, kościół Guadelupe, kościół La Merced, Plaza de la Independencia, Colegio Centroamericano, stara stacja kolejowa.

Nikaragua to wymarzone miejsce dla miłośników zabytków, aktywnych wczasowiczów lubiących górskie i tropikalne wyprawy, jak i dla plażowiczów, marzących o tym, by wylegiwać się w promieniach prażącego słońca, i od czasu do czasu, zanurzyć się w ciepłej wodzie.

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software