FreshMail e-mail marketing free online marketing software

 

Islandia po raz pierwszy


 

Islandia to z roku na rok coraz popularniejszy pomysł na wakacje. I trudno się temu dziwić. Wycieczka do krainy ognia i lodu to z pewnością jedno z tych przeżyć, które zostają w pamięci na długie lata. Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując się do pierwszej podróży na Islandię? Podpowiadamy!

Kiedy jechać?

Turystyka na Islandii kwitnie całym rokiem, ale bez wątpienia okresem, w którym odwiedza ją najwięcej osób, są wakacje (czerwiec-wrzesień). Wycieczka na lodową wyspę w tym okresie daje gwarancję znośnej temperatury (chociaż nie ma się co nastawiać na upały), zobaczenia na żywo maskonurów czy białych nocy. To też możliwość spania w namiocie pod rozgwieżdżonym niebem i dotarcia w praktycznie każdy zakątek wyspy. Dlatego jeśli wybieracie się na Islandię po raz pierwszy, wycieczka latem wydaje się najlepszym wyborem.

Więcej na temat blasków i cieni podróżowania na Islandię latem i zimą pisaliśmy w tekście „Latem czy zimą? Kiedy jechać na Islandię?”.

Wakacje na Islandii – od czego zacząć?

Podczas pierwszej podróży na Islandię nie sposób pominąć słynnego Golden Circle, na który składają się trzy magiczne miejsca w południowo-zachodniej części wyspy: wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Þingvellir, obszar gorących źródeł i gejzerów Geysir i majestatyczny wodospad Gullfoss. Zwiedzanie wszystkich trzech atrakcji zajmuje tylko pół dnia (znajdują się ok. pół godziny jazdy od Reykjavíku), więc najczęściej wycieczki do Złotego Kręgu łączy się z innymi aktywnościami, np. relaksem w obłędnie błękitnych wodach Blue Lagoon albo zwiedzaniem jednej z jaskiń, którymi Islandia jest usiana jak polska piłkarska rzeczywistość nadziejami na lepsze jutro.

Wycieczka objazdowa po Islandii – dlaczego warto?

Tanie wycieczki objazdowe wielu osobom kojarzą się z dłuuugimi godzinami spędzonymi w autokarze, „zaliczaniem” kolejnych punktów na trasie i przeładowanym programem. Umówmy się: takie wakacje to raczej przepis na frustrację i solidne zmęczenie niż radość i ekscytację płynące ze zwiedzania nowych miejsc. Z Solistami takie „atrakcje” wam nie grożą! Podróże na Islandię są naszym konikiem, perłą w koronie solistowych wyjazdów. Wracamy tutaj od 2013 roku i za każdym razem znajdujemy coś, co na nowo nas zachwyca. Nasze wycieczki mają ramowe plany, ale zawsze traktujemy je bardziej jako zbiór drogowskazów i punktów orientacyjnych na mapie podróży niż sztywne wytyczne, gdzie i o której godzinie musimy się stawić. O ostatecznym kształcie każdego tripa decydujecie wy!

 

Islandia uzależnia

To jedno z tych miejsc, gdzie nie sposób pojechać tylko raz. Nawet jeśli na jej zwiedzanie zarezerwowaliście sobie calutkie wakacje i objechaliście ją wzdłuż i wszerz, po powrocie będziecie czuć niedosyt. Tym bardziej, że Islandia w maju i Islandia np. w listopadzie to dwa zupełnie różne światy. Część atrakcji (zorza polarna!) jest do zobaczenia tylko zimą, zwiedzanie innych jest możliwe wyłącznie latem (niemal cały interior). Nic dziwnego, że w ostatnich latach Islandia przeżywa prawdziwy turystyczny boom. Forbes podaje, że w ubiegłym roku turystyka przyniosła islandzkiemu budżetowi ponad 5 mld dolarów.

Dlatego coraz więcej biur podróży stara się wykorzystać ten trend, podbijany intensywnie przez sukces „Gry o Tron” (Islandia była miejscem kręcenia części odcinków) i oferuje wycieczki na Islandię. Z dumą możemy napisać, że nasze podróże i miłość do magicznej krainy ognia i lodu zaczęły się zanim to było modne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i sprawdzonej sieci kontaktów możemy zaoferować wam relatywnie tanie wycieczki do miejsc, które zdają się wyrwane z zupełnie innego świata.

 

Jacek

Zapisz się na solistowy Newsletter

  1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
  2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
  3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
  4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software