FreshMail e-mail marketing free online marketing software

 6 ciekawostek o paszportach świata

 

 

Mało kto zagłębia się w informacje dotyczące paszportów. Poczytałam trochę na ten temat i bardzo mnie on zainteresował. Na bazie zdobytych informacji wyselekcjonowałam dla was 6 ciekawostek o niektórych paszportach świata. Który jest najdroższy, a który najbezpieczniejszy?

 

Jak podejrzewam wielu z wam jest już zmęczonych koniecznością ubiegania się o visę. Dowiedzcie się dzięki któremu paszportowi można podróżować bez niej do 169 krajów, w tym do Turcji, Meksyku i na Jamajkę! Jaki jest koszt wyrobienia paszportu w Polsce, w jakim kraju jest on najtańszy a gdzie najdroższy? Wszystkiego dowiecie się z informacji umieszczonych poniżej.

 

 

 

 

 

Państwo duńskie pozwala na podróżowanie do 169 państw bez konieczności posiadania visy. Są więc oni najbardziej uprzywilejowanym narodem na świecie. Nigdzie indziej nie ma możliwości podróżowania do takiej ilości miejsc bez pozwolenia na przekroczenie granicy. 

 

 

 

 

Najdroższy paszport w Europie to ten wyrabiany w Belgii (210 euro!). Najtaniej można go wyrobić w Hiszpanii (25,5 euro). Natomiast cena w Polsce to 140 zł (~33 euro). Włochy plasują się na średniej pozycji z ceną bliską 83 euro. 

 

 

 

 

150.000 osób nabyło w internecie paszport mikronacji Sealand - znajdującej się na dawnej platformie przeciwlotniczej - nie uznawany przez żaden z krajów poza Francją i Wielką Brytanią.  

 

 

 

 

Watykan nie prowadzi kontroli imigracyjnej, lecz mimo to wydaje swoim mieszkańcom paszporty. Oczywistym jest, że papież posiada zawsze paszport NR 1 !

 

 

 

 

 

Królowa brytyjska nie musi posiadać paszportu. Jako, że wszystkie paszporty wydawane są w jej imieniu, dziwnym byłoby, aby sama wydawała sobie pozwolenie na opuszczanie kraju. 

 

 

 

 

Nowy paszport państwa Nicaragua posiada 89 systemów ochronnych, z czego między innymi "dwuwymiarowe kody kreskowe", hologramy czy znaki wodne. Został on uznany za jeden z najtrudniejszych do podrobienia dokumentów na świecie. 

 

Kasia

Zapisz się na solistowy Newsletter

  1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
  2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
  3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
  4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software